Obchodní podmínky

Při objednání fotografování automaticky vyjadřujete souhlas s následujícími obchodními podmínkami:

RAW zásadně neposkytuji! Neupravené fotografie možno zakoupit za 2000,-Kč/do 200ks

Hotové fotografie obdržíte co nejdříve, v době svatební sezóny a vánočního focení může doba zpracování dosáhnout 4-8 týdnů od výběru. Děkuji za pochopení.

Vyhrazuji si právo tuto dobu ev. při nečekaných událostech, nemoci či dovolené prodloužit!!!

Zájem o jiný poměr stran fotografií než 5:7 prosím hlaste nejpozději při výběru fotografií k úpravě!

Objednání fotografování:

 • Na focení se prosím objednávejte  v rezervačním systému https://famiglia-fotografo.reenio.cz/cs/#/terms, nebo e-mailem na famiglia.fotografo@gmail.com, na FB https://www.facebook.com/famiglia.fotografo/ nebo přímo zde na webových stránkách
 • Pro objednání je nutné složit závdavek v hodnotě 50% ceny balíčku na účet  1519910013/3030 předem
 • Přípatek za focení o víkendu 500,-Kč!
 • Při objednávce mi prosím sdělte počet focených osob a pohlaví a věk dětí. Mini focení je možné v rámci jednoho balíčku fotografovat pouze 3 dospělé a 3 děti, nebo 2 dospělé a 4 děti. Na focení více osob je nutné zakoupit si další balíček!
 • Pro objednání je nutné složit závdavek v hodnotě 50% ceny balíčku na účet  1519910013/3030 předem, (do poznámky napsat Vaše příjmení) v okamžiku, kdy dorazí částka na účet, rezervace je platná. Na místě focení pak doplatíte zakázku dle ceny balíčku, nebo odešlete doplatek na účet.
 • Rezervaci lze stornovat nejpozději 24 hodin před focením, domluvíme si náhradní termín focení.  Ze závažných důvodů (zdravotní problémy) nejpozději ráno v den focení, pokud zavoláte méně než hodinu před focením, nebo vůbec, závdavek propadá.
 • Pokud si focení rozmyslíte, je mi to líto, ale závdavek je nevratný!
 • Zaplacený závdavek lze použít na jiné focení uskutečněné do 6 měsíců od zrušení focení, pokud jste ze zdravotních důvodů včas focení zrušili.
 • Den předem( při odpoledním či podvečerním focení stačí dopoledne) prosím napsat SMS na 774 447 160, že potvrzujete objednaný termín, je to důležitá informace pro mě, ale i pro Vás, že obě strany jsou v pořádku a focení proběhne ve stanovený den a hodinu. Pokud neobdržím potvrzení sms nejpozději 2 hodiny před fotografováním, fotografování ruším.              
 • Pokud máte zájem o služby vizážistky, je třeba se domluvit již při objednání focení

Cena a platba:

Ceník a další porobnosti naleznete zde http://www.famigliafotografo.cz/cenik/

 • pro objednání je nutné složit závdavek v hodnotě 50% ceny balíčku na účet  1519910013/3030 předem
 • nejpozději do 10 dnů od přijetí náhledů vyberte fotografie k úpravě a pošlete prosím doplatek za focení a fotografie nad rámec balíčku  na účet  1519910013/3030
 •  upravovat fotografie začínám až po připsání doplatku na účet
 • pokud doplatek za focení nebude na účet připsán do 30 dnů, bude Vám účtována smluvní pokuta 500,-Kč za každých 30 dnů prodlení!

Změna termínu:

 • Rezervaci lze stornovat 24 hodin předem, v naléhavých případech ráno v den focení, domluvíme se na náhradním termínu focení. Pokud zavoláte 5 minut před focením nebo vůbec, závdavek propadá. Pokud si fotografování rozmyslíte, bohužel, závdavek propadá.
 • Vyhrazuji si právo focení přesunout jak z osobních nebo technických důvodů, tak z důvodu nepřízně počasí, v případě venkovního focení. V tomto případě Vám nabídnu jiné volné termíny
 • Peníze za zakoupené vouchery nevracím!

Ateliér:

 • Ateliér se nachází v Tišnově, Janáčkova ulice 104, v 1. patře. Parkování naproti domu, nebo na parkovištích cca 100m od domu.
 • Jsme ateliér přátelský ke zvířátkům, takže pejsci i jiná zvířátka jsou nás vítána. Pokud trpíte alergiemi, upozorněte na to prosím předem, při objednávce focení, pokusíme se alergeny minimalizovat. 
 • Na fotoplátna je zákaz vstupu se špinavými podrážkami (nebo tlapkami mazlíčků), proto fotíme bosky, bez ponožek, nebo ve zvlášť na focení přinesené, čisté obuvi.
 • V ateliéru nechybí rekvizity pro děti i dospělé, rychlovarná konvice (+ káva a čaj), hračky pro děti, přímotop na miminka
 • Po dobu focení jsou rodiče odpovědní za své děti, aby nepoškodily ateliérové vybavení. Pokud i přesto dojde k poškození, rodiče se zavazují škodu uhradit.

Fotografování v exteriéru:

 • Pokud to počasí dovolí, fotíme v exteriéru v Deblíně a okolí

V průběhu fotografování je zákaz pořizovat jakýkoliv záznam (foto i video) bez mého souhlasu!

Náhledové fotografie zasílám do 5 dnů od fotografování na skryté galerii. Váš výběr fotografií k úpravě prosím zpět nejpozději do 10 dnů

Hotové fotografie obdržíte co nejdřívě, v době svatební sezóny a vánočního focení může doba zpracování dosáhnout 4-8 týdnů od výběru. Vyhrazuji si právo tuto dobu ev. při nečekaných událostech, nemoci či dovolené prodloužit!!! 
Zájem o jiný poměr stran fotografií než 5:7 prosím hlaste nejpozději při výběru fotografií k úpravě!

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním vodoznaku). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně jen pro výběr fotografií.

Fotografie prochází standardní úpravou, tj. ořez, úprava kontrastu, barev, tonální křivky, zostření. U portrétů a boudoir focení je samozřejmostí doladění pleti, zvýraznění očí a odstranění drobných nedostatků pleti.

Lehké úpravy proporcí jsou zcela na mém výlučném uvážení. Fotografie upravuji dle mého úsudku podle mého fotografického stylu. Nelze ho měnit.

Pokročilá retuš - větší zeštíhlení, vyhlazení vrásek, retuš velkých odlesků brýlí, úpravy oděvů, oprava účesů či líčení, ... je cena od 300,-Kč/fotografie.

Velké grafické práce jako spojení více fotografií, odstranění či přidání osoby na fotografii, změny pozadí,... předávám grafikovi a retušérovi, cenu předem oznámím, bez Vašeho souhlasu k úpravám nedojde.

Neupravené fotografie (raw formát) uchovávám pouze po dobu, než je zakázka v pořádku předána a odsouhlasena. Odevzdané upravené fotografie archivuji po dobu jednoho roku.

Reklamace je možná pouze na technicky nezdařilé fotografie.                                                                                                                                       

Nespokojenost  s vlastním vzhledem, výraz zákazníka, jeho proporce, barevné ladění a úprava fotografie ( se stylem fotografa se předem seznamte na sociálních sítích nebo na webových stránkách) není důvodem k reklamaci. 

Odsouhlasením těchto obchodních podmínek berete na vědomí můj autorský styl a styl zpracování – nelze ho tedy poté reklamovat. 

RAW v žádném případě neposkytuji, možnost zakoupení všech nafocených snímků ve formátu jpg za 2000,-Kč

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být jakkoliv upravovány nebo použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Objednáním automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich akceptaci.

Objednáním udělujete souhlas s mým fotografickým stylem.