Informace:

Přípatek za focení o víkendu 500,-Kč!

Ateliérové probíhá v ateliéru v Tišnově Janáčkova 104, exteriérové focení probíhá v Deblíně u Tišnova, po domluvě je možná varianta focení miminek u nich doma (viz ceník).

Při objednávce mi prosím sdělte počet focených osob a pohlaví a věk dětí. Mini focení je možné v rámci jednoho balíčku fotografovat pouze 3 dospělé a 3 děti, nebo 2 dospělé a 4 děti. Na focení více osob je nutné zakoupit si další balíček!

Jsme ateliér přátelský ke zvířátkům, takže pejsci i jiná zvířátka jsou nás vítána. Pokud trpíte alergiemi, upozorněte na to prosím předem, při objednávce focení. Pokusíme se alergeny minimalizovat. 

RAW zásadně neposkytuji! Neupravené fotografie možno zakoupit za 2000,-Kč.

Náhledové fotografie zasílám do 5 dnů od fotografování na skryté galerii. Váš výběr fotografií k úpravě prosím zpět nejpozději do 10 dnů

  • nejpozději do 10 dnů od přijetí náhledů vyberte fotografie k úpravě a pošlete prosím doplatek za focení a fotografie nad rámec balíčku  na účet  1519910013/3030
  •  upravovat fotografie začínám až po připsání doplatku na účet
  • pokud doplatek za focení nebude na účet připsán do 30 dnů, bude Vám účtována smluvní pokuta 500,-Kč za každých 30 dnů prodlení!

Hotové fotografie obdržíte co nejdřívě, v době svatební sezóny a vánočního focení může doba zpracování dosáhnout 4-8 týdnů od výběru. Děkuji za pochopení.

Vyhrazuji si právo tuto dobu ev. při nečekaných událostech, nemoci či dovolené prodloužit!!!
Zájem o jiný poměr stran fotografií než 5:7 prosím hlaste nejpozději při výběru fotografií k úpravě!

V přírodě fotíme v období duben - září, další měsíce dle počasí.

Pro objednání je nutné složit závdavek v hodnotě 50% ceny balíčku na účet  1519910013/3030 předem, (do poznámky napsat Vaše příjmení) v okamžiku, kdy dorazí částka na účet, rezervace platí.

Rezervaci lze stornovat 24 hodin před focením, domluvíme si náhradní termín focení.  Ze závažných důvodů (zdravotní problémy) nejpozději ráno v den focení, pokud zavoláte méně než hodinu před focením, nebo vůbec, závdavek propadá. Pokud si focení rozmyslíte, je mi to líto, ale závdavek je nevratný! 

I já jsem člověk a mohu onemocnět, v tomto případě Vám nabídnu náhradní termín.

Pokud vlastníte voucher, objednejte se minimálně 2 měsíce před koncem platnosti voucheru! Za voucher peníze nevracím!

Den předem prosím napsat SMS na 774 447 160, že potvrzujete objednaný termín, je to důležitá informace pro mě, ale i pro Vás, že obě strany jsou   v pořádku a focení proběhne ve stanovený den a hodinu. Pokud neobdržím potvrzení sms nejpozději ráno v den fotografování, fotografování ruším.

 

Pokud si vyberete fotografie nad rámec balíčku  začínám upravovat až po připsání doplatku za tyto fotografie na účet 1519910013/3030!

Pokročilá retuš - velké zeštíhlení, vyhlazení vrásek, retuš odlesků brýlí, ... je cena od 300,-Kč/fotografie.

Velké grafické práce jako spojení více fotografií, odstranění či přidání osoby na fotografii, změny pozadí,... předávám grafikovi a retušérovi, cenu předem oznámím, bez Vašeho souhlasu k úpravám nedojde.

Pokud na úpravu fotografíí spěcháte, je možné si připlatit za expres úpravu do 3 dnů 200,-Kč/fotka.

Cestovné 8,-Kč/km. Fotografování do 15 km od Deblína v ceně.

Všem, kteří dají svůj souhlas ke zveřejnění fotografií velmi děkuji, protože díky nim i ostatní vidí mou práci.

Newborn - novorozená miminka

Pokud chcete nafotit miminko, objednejte se co nejdříve (cca měsíc před plánovaným porodem). Budu si pro Vás rezervovat místo.

Hned po narození miminka prosím o zprávu se jménem, přesným časem narození a mírami. A hned po návratu z porodnice se mi prosím ozvěte a domluvíme si přesný termín focení.

Na focení v ateliéru si vezměte dudlík, kapky na prdíky, 4 přebalovací podložky, 4 látkové plenky, 4 jednorázové plenky, vlhčené ubrousky a menší dečku na zabalení miminka. Sobě náhradní oblečení, dětem i Vám jídlo, pro nekojící dostatek mlíčka miminku a hlavně trpělivost. Focení může trvat až 4 hodiny, záleží na rozpoložení miminka. Veškeré dekorace na focení mám k dispozici. Je příjemnější, když na focení dorazí jen maminka, a tatínek se sourozencem přijdou až ke konci focení, aby byli ušetřeni dlouhého čekání, tatínci nebyli nervózní a sourozenci nám nerušili miminko. Nebo rodinné a sourozenecké nafotíme hned na začátku a pak pošleme tatínka a sourozence na vycházku nebo na dětské hřiště ;-). Focení miminka probíhá v mé režii, v mých rekvizitách, oblečení, čelenek i dalších věcí mám opravdu veliké množství, proto prosím nevozte své věci. Miminko si po nakrmení beru, oblékám i uspávám, rekvizity vybereme spolu. Maminkám doporučuji tělové prádlo, nebo bílou a černou podprsenku, aby neprosvítala pod šaty, kdyby si šaty půjčovaly. Společné fotky můžeme fotit v tmavém a světlém provedení, tak prosím na focení tmavé, jednobarevné oblečení a světlé jednobarevné oblečení. Vyhněte se prosím velkým vzorům, nápisům a obrázkům. Rodiče fotíme od pasu nahoru, menší děti v náručí jsou vidět i s nožkami, fotíme je bez ponožek.

K miminkům domů jezdím fotit pouze live style - což je focení bez dekorací.

Těhulky, pokud se fotí v mých půjčených šatech, doporučuji mít tělové prádlo, nebo bílé i černé prádlo, aby neprosvítalo pod půjčenými šaty! Doporučuji i využití vizážistky, nalíčené těhulky vypadají na fotkách opravdu nádherně.

Objednací doba může být hlavně před Vánoci delší, proto myslete na to, že:

Vánoce se fotí nejpozději do 20. listopadu!!!

Zvášť před Vánocemi prosím o trpělivost, fotky zpracovávám v pořadí, v jakém jste mi poslali výběr k úpravě. Tím, že se každé 2 dny budete ptát, kdy budou hotové fotky úpravu nezrychlíte, naopak nesmírně zdržují desítky mailů s dotazy kdy budete mít fotky , na které musím odpovídat stále dokola. Takže buďtě prosím trpěliví, fotky do daného termínu budou hotové.

Kdy je focení nejvhodnější:

Novorozeňátka je nejlepší fotit cca do 14 dnů od jejich narození. Miminka jsou v tomto období nejvíce tvárná, mají tvrdší spánek a jde je bez problémů polohovat na boku, na bříšku,… Později může být problém miminka uspat a snadněji se budí… miminka starší než 14 dní Vám také vyfotím, ale může být horší uspávání, takže to chce víc trpělivosti. Pokud nejste příznivcem košíčků, čepiček a poloh miminka používaných pro newborn focení, můžeme nafotit u Vás doma i tzv. livestyle newborn, přirozené fotografie rodičů s miminkem v prostředí Vašeho domova.

4 – 5 měsíc – děti už krásně koukají a reagují na hračky a hlasy, je dobré když už umí pást koníčky, aby bylo z čeho vybírat

8 – 10 měsíc –  nejkrásnější období, většinou už umí sedět, u něčeho se postavit, ale neumí ještě chodit takže nám neutečou 

1 až 3 roky – tady je to různorodé, některé děti spolupracují, jiné zase potřebují více pohybu a je lepší zvolit focení v exteriéru, které dětem dává větší pocit volnosti. Chodící a lezoucí děti doporučuji kromě zimního nevlídného počasí fotografovat venku, kde mohu za dětmi běhat a není nutné je udržet na cca 1,5 m2 které osvěcují záblesky v ateliéru. Hlavně focení v ateliéru většinou za chvíli děti přestane bavit a neustálé honění utíkajících a zlobících dětí vyčerpá jak rodiče, tak mne.

Těhulky – pokud nám to neznemožní počasí, fotíme v každém ročním období hlavně v exteriéru, v ateliéru fotíme, odvážnější fotky, které nelze fotit venku. Pro focení je nejvhodnější  7-8 měsíc, kdy je už bříško hezky viditělné, ale maminka není ještě unavená a ještě je pohyblivější. S těhulkou smaozřejmě vyfotím i tatínka, nebo děti.

Boudoir – boudoir fotografie je známá také jako fotografie ložnicová nebo intimní. Jde o nafocení sexy fotografií, které působí smyslně a decentně. Žena má na sobě často spodní prádlo, podvazky, vysoké lodičky nebo také nic, vždy je ale ukázáno jen velmi málo. Důležitým prvkem je svádění, naznačování, hra a také tajemství, které dává prostor pro fantazii, nikdy není nic dáno prvoplánově nebo jako v pánském časopise. Oproti glamouru, který je více idealizovaný, je boudoir oslavou ženství, opravdové krásy a jedinečnosti, je určený pro každou ženu bez ohledu na její věk nebo konfekční velikost, protože každá žena je krásná a cílem boudoir fotografie je tuto krásu najít, dát jí klientce prožít a zachytit. Boudoir se fotí v luxusních hotelových pokojích, v klientčině vlastní ložnici, v atelieru i venku. Klientkami boudoiru jsou především ženy, které chtějí pro svého partnera originální a sexy dárek, chtějí se mu ukázat v novém světle a v neposlední řadě také zažít sexy zkušenost, uvědomit si vlastní krásu a zvýšit sebevědomí. Tento dárek obdrží muž často ve svatební den jako malé připomenutí toho, jak nádhernou ženu si bere a také jako nevinnou návnadu na svatební noc. Boudoir fotografie je ideální dárek také k výročí svatby, narozeninám nebo k Vánocům. Některé ženy chtějí pěknou vzpomínku na mládí, zdokumentování těla před operací, která zanechá jizvy nebo po hubnutí a také celkově k pozdvihnutí sebevědomí a obnovení pocitu ženskosti v různých případech (například po porodu nebo ve zralém věku). Možná to může působit jako odvážný krok, ale věřte, že je to spíše zábava a jedinečný zážitek. Kupte si pěkné nové prádlo a třeba lodičky na vysokém podpatku, to vždycky potěší. Vezměte sebou na focení kamarádku a udělejte si holčičí den – nechte se nalíčit a učesat a prožijte si pocit neodolatelnosti. Nebojte se, že se nebudete umět tvářit nebo pózovat – vzhledem k tomu, že nejste profesionální modelka, je to práce Vašeho fotografa, ne Vaše. A klidně zapomeňte na to, že máte pár kilo navíc nebo nafouklé bříško, ráno se v klidu nasnídejte, ať jste v pohodě a věřte, že existuje mnoho triků a poloh, ve kterých budete vypadat fantasticky, nejspíš pak budete sama překvapená, jak krásně můžete vypadat na fotkách.

Co si vzít na focení a jak se obléci, rady, tipy….

1184989_437575883021681_245315209_nVšeobecně platí, vzít si něco, v čem se budete cítit dobře a pokud jdete na rodinné focení, tak se sladit barevně. Sladit znamená přijít oblečeni tak, abyste byli barevně propojení a sladění např. šedá a červená. Doporučuji sladit celou rodinku maximálně do 3 barev. Pokud nemůžete ve vašem šatníku najít nic slučitelného s focením, sáhněte po modrých džínech a bílých tílkách. Čím více výrazných motivů na oblečení, tím více vynikne oblečení ne vy. Volte spíše jednobarevné oblečení, bez nápisů (Adidas apod.).  Pokud nosíte brýle, měly by mít antireflex. Pozor, focení většinou probíhá na boso. Pokud se chcete fotit v botách, je nutné, aby byly čisté, s čistou podrážkou, aby se nezničilo drahé pozadí.

Pokud se vaše dítě věnuje nějakému koníčku, přineste mu s sebou např.: fotbalový dres, taneční kostým, baletní soupravu, kytaru,… Menším dětem klidně oblíbenou hračku.

Pokud budeme fotit akty, boudoir, portrét, těhulkovské focení, snažte se sladit opálení, depilovat místa, která jsou viditelná, mít krásné vlasy, kvalitní make-up (na boudoir přijďte nenalíčená!), upravené obočí, mít dobře udělanou manikúru a pedikúru, máte-li citlivé oči vezměte si kapky do očí, pokud máte brýle a můžete čočky, vezměte raději ty. Zkontrolujte oděv – odstříhejte nitky a cedulky, hlavně spodním prádle. Oblečení by mělo být vyžehlené a čisté. Volte jednoduchost, nápaditost a hru s doplňky. Těhulky vezměte si něco, v čem můžete ukázat bříško, vyhrnout top, zakrýt ruce bolerkem, pokud jste nabraly více a necítíte se úplně ve své kůži,  ráda poradím. K dispozici mám i speciální dlouhé šaty na focení těhulek. Nezapomeňte na svého partnera: rifle, jednobarevnou košili s dlouhým rukávem, upnutá trička, nejlépe tmavá a s výstřihem do V, OHOLIT! Nebo naopak! Jak to máte ráda…

Na co dát pozor:

Pozor na tetování na dětských ručičkách, pokud není záměrem, odstraňte v klidu doma, špatně se retušuje. Pozor na oprýskaný lak na nehtech. Čím míň doplňků tím líp, hodinky pokud na nich nelpíte klidně nechte doma.

Děti nespolupracují, vztekají se?

Nemá cenu trápit se, jde se při focení v ateliéru přeobjednat (ze zaplacené zálohy propadá na nutné výdaje 300,-Kč) nebo si rovnou objednat focení v exteriéru, kde se děti budou cítit přirozeněji a kde se nám focení určitě podaří.

Dodržujte prosím čas na který jste objednáni – ani dříve, ani později. Vyhneme se stresu.