» Informace k focení a obchodní podmínky

Informace k focení a obchodní podmínky

Při objednání fotografování automaticky vyjadřujete souhlas s následujícími podmínkami.

Objednání fotografování

 • Na focení se prosím vždy objednávejte  e-mailem na famiglia.fotografo@gmail.com nebo přímo zde na webových stránkách
 • Pokud máte zájem o služby vizážistky, je třeba se domluvit již při objednání focení.
 • Den před fotografováním prosím potvrďte, že domluvený čas fotografování platí! Pokud neobdržím potvrzení nejpozději 2 hodiny před fotografováním fotografování ruším!
 • Objednáním automaticky vyjadřujete souhlas s použitím fotografií pro mou prezentaci. Pokud si zveřejnění nepřejete, uvědomte mne o tom nejpozději v den focení e-mailem.

Cena a platba

Ceník a další porobnosti naleznete zde http://www.famigliafotografo.cz/cenik/

 • Pro objednání je nutné složit rezervační poplatek v hodnotě 50% ceny balíčku na účet  1519910013/3030 předem, (do poznámky napsat Vaše příjmení) v okamžiku, kdy dorazí částka na účet, rezervace je platná. Na místě focení pak doplatíte zakázku dle ceny balíčku.
 • Den předem prosím napsat SMS na 774 447 160, že potvrzujete objednaný termín, je to důležitá informace pro mě, ale i pro Vás, že obě strany jsou v pořádku a focení proběhne ve stanovený den a hodinu.
 • Den před fotografováním prosím potvrďte, že domluvený čas fotografování platí! Pokud neobdržím potvrzení nejpozději 2 hodiny před fotografováním fotografování ruším!
 • Cestovné 6,-Kč/km. Fotografování do 10 km od Brna nebo Tišnova v ceně.

Změna termínu

 • Rezervaci lze stornovat 24 hodin předem, v naléhavých případech ráno v den focení, domluvíme se na náhradním termínu focení. Pokud zavoláte hodinu nebo 5 minut před focením rezervační poplatek propadá.
 • Pokud si fotografování rozmyslíte, bohužel, rezervační poplatek propadá.
 • Vyhrazuji si právo focení přesunout jak z osobních důvodů, tak z důvodu nepřízně počasí, v případě venkovního focení. V tomto případě Vám nabídnu jiné volné termíny

Ateliér

 • Ateliér se nachází v Brně na Malinovského náměstí 4, 3. patro s výtahem, dveře č.321.
 • V okolí ateliéru jsou placená parkoviště, o víkendu a ve večerních hodinách se Vám může podařit zaparkovat u Magistrátu – zdarma
 • Prostory ateliéru nejsou příliš velké, takže velké rodiny (třeba 8 členů) je lepší fotit v exteriéru.
 • V atelieru jsou papírová fotografická pozadí (bílé, černé,…) a menší pozadí na focení dětí. Na plátna je zákaz vstupu se špinavými podrážkami (nebo tlapkami mazlíčků), proto fotíme bosky, bez ponožek nebo ve zvlášť na focení přinesené,  čisté obuvi.
 • V ateliéru nechybí rekvizity pro děti i dospělé, rychlovarná konvice (+ káva a čaj), hračky pro děti, přímotop na miminka
 • Po dobu focení jsou rodiče odpovědní za své děti, aby nepoškodily ateliérové vybavení.
 • Novorozená miminka je možné fotit jak v ateliéru, tak mohu po domluvě přijet k Vám domů (do 15 km od Brna a Tišnova v ceně)
 • Některá tématická focení (vánoční) probíhají i v Tišnově, v prostorách Centra Studánka.

Fotografování venku

 • Pokud to počasí dovolí, fotíme v exteriéru v Bně a okolí, v Tišnově, v Deblíně,…
 • V exteriéru fotíme celoročně, pouze vánoční, valentýnské a v případě nepřízně počasí i velikonoční focení probíhá v ateliéru.
 • Za focení v ateliéru v měsících duben až říjen (mimo tématických focení a newborn) je příplatek 200,-Kč
 • Při exteriérovém focení v Deblíně, Tišnově a okolí poskytuji celoročně slevu 200,-Kč (mimo tématických focení a newborn)

V průběhu fotografování je zákaz pořizovat jakýkoliv záznam (foto i video) bez mého souhlasu!

Kdy dostanu hotové fotky?

Vámi vybrané fotografie dostanete vyretušované v digitální verzi v plném rozlišení pro tisk, zaslané přes Úschovnu nebo na přání uložené na CD nosiči do 4 až 6 týdnů od Vašeho výběru!!!

Vyhrazuji si právo tuto dobu ev. při nečekaných událostech, nemoci či dovolené prodloužit!!!

Neupravené fotografie a RAW zásadně neposkytujeme!!!

Objednací doba může být hlavně před Vánoci delší, proto myslete na to, že:

Vánoce se fotí nejpozději do 20. listopadu!!!

Zvášť před Vánoc prosím o trpělivost, fotky zpracovávám v pořadí, v jakém jste mi poslali výběr k úpravě. Tím, že se každé 2 dny budete ptát, kdy budou hotové fotky úpravu nezrychlíte, naopak nesmírně zdržují desítky mailů s dotazy kdy budete mít fotky , na které musím odpovídat stále dokola. Takže buďtě prosím trpěliví, fotky do daného termínu budou hotové.

Kdy je focení nejvhodnější

Novorozeňátka je nejlepší fotit cca 5 – 10 dnů od jejich narození. Miminka jsou v tomto období nejvíce tvárná, mají tvrdší spánek a jde je bez problémů polohovat na boku, na bříšku,… Později může být problém miminka uspat a snadněji se budí… miminka starší než 14 dní Vám také vyfotím, ale negarantuji, že miminko bude spinkat a nafotíme klasické newborn fotografie se spícím napolohovaným miminkem. Pokud nejste příznivcem košíčků, čepiček a poloh miminka používaných pro newborn focení, můžeme nafotit u Vás doma i tzv. livestyle newborn, přirozené fotografie rodičů s miminkem v prostředí Vašeho domova.

4 – 5 měsíc – děti už krásně koukají a reagují na hračky a hlasy, je dobré když už umí pást koníčky, aby bylo z čeho vybírat

8 – 10 měsíc –  nejkrásnější období, většinou už umí sedět, u něčeho se postavit, ale neumí ještě chodit takže nám neutečou 🙂

1 až 3 roky – tady je to různorodé, některé děti spolupracují, jiné zase potřebují více pohybu a je lepší zvolit focení v exteriéru, které dětem dává větší pocit volnosti. Chodící a lezoucí děti doporučuji kromě zimního nevlídného počasí fotografovat venku, kde mohu za dětmi běhat a není nutné je udržet na cca 1,5 m2 které osvěcují záblesky v ateliéru. Hlavně focení v ateliéru většinou za chvíli děti přestane bavit a neustálé honění utíkajících a zlobících dětí vyčerpá jak rodiče, tak mne.

Těhulky – pokud nám to neznemožní počasí, fotíme v každém ročním období hlavně v exteriéru, v ateliéru fotíme, odvážnější fotky, které nelze fotit venku. Pro focení je nejvhodnější  7-8 měsíc, kdy je už bříško hezky viditělné, ale maminka není ještě unavená a ještě je pohyblivější. S těhulkou smaozřejmě vyfotím i tatínka, nebo děti.

Boudoir – boudoir fotografie je známá také jako fotografie ložnicová nebo intimní. Jde o nafocení sexy fotografií, které působí smyslně a decentně. Žena má na sobě často spodní prádlo, podvazky, vysoké lodičky nebo také nic, vždy je ale ukázáno jen velmi málo. Důležitým prvkem je svádění, naznačování, hra a také tajemství, které dává prostor pro fantazii, nikdy není nic dáno prvoplánově nebo jako v pánském časopise. Oproti glamouru, který je více idealizovaný, je boudoir oslavou ženství, opravdové krásy a jedinečnosti, je určený pro každou ženu bez ohledu na její věk nebo konfekční velikost, protože každá žena je krásná a cílem boudoir fotografie je tuto krásu najít, dát jí klientce prožít a zachytit. Boudoir se fotí v luxusních hotelových pokojích, v klientčině vlastní ložnici, v atelieru i venku. Klientkami boudoiru jsou především ženy, které chtějí pro svého partnera originální a sexy dárek, chtějí se mu ukázat v novém světle a v neposlední řadě také zažít sexy zkušenost, uvědomit si vlastní krásu a zvýšit sebevědomí. Tento dárek obdrží muž často ve svatební den jako malé připomenutí toho, jak nádhernou ženu si bere a také jako nevinnou návnadu na svatební noc. Boudoir fotografie je ideální dárek také k výročí svatby, narozeninám nebo k Vánocům. Některé ženy chtějí pěknou vzpomínku na mládí, zdokumentování těla před operací, která zanechá jizvy nebo po hubnutí a také celkově k pozdvihnutí sebevědomí a obnovení pocitu ženskosti v různých případech (například po porodu nebo ve zralém věku). Možná to může působit jako odvážný krok, ale věřte, že je to spíše zábava a jedinečný zážitek. Kupte si pěkné nové prádlo a třeba lodičky na vysokém podpatku, to vždycky potěší. Vezměte sebou na focení kamarádku a udělejte si holčičí den – nechte se nalíčit a učesat a prožijte si pocit neodolatelnosti. Nebojte se, že se nebudete umět tvářit nebo pózovat – vzhledem k tomu, že nejste profesionální modelka, je to práce Vašeho fotografa, ne Vaše. A klidně zapomeňte na to, že máte pár kilo navíc nebo nafouklé bříško, ráno se v klidu nasnídejte, ať jste v pohodě a věřte, že existuje mnoho triků a poloh, ve kterých budete vypadat fantasticky, nejspíš pak budete sama překvapená, jak krásně můžete vypadat na fotkách.

 

Co si vzít na focení a jak se obléci, rady, tipy….

1184989_437575883021681_245315209_nVšeobecně platí, vzít si něco, v čem se budete cítit dobře a pokud jdete na rodinné focení, tak se sladit barevně. Sladit znamená přijít oblečeni tak, abyste byli barevně propojení a sladění např. šedá a červená. Doporučuji sladit celou rodinku maximálně do 3 barev. Pokud nemůžete ve vašem šatníku najít nic slučitelného s focením, sáhněte po modrých džínech a bílých tílkách. Čím více výrazných motivů na oblečení, tím více vynikne oblečení ne vy. Volte spíše jednobarevné oblečení, bez nápisů (Adidas apod.).  Pokud nosíte brýle, měly by mít antireflex. Pozor, focení většinou probíhá na boso. Pokud se chcete fotit v botách, je nutné, aby byly čisté, s čistou podrážkou, aby se nezničilo drahé pozadí.

Pokud se vaše dítě věnuje nějakému koníčku, přineste mu s sebou např.: fotbalový dres, taneční kostým, baletní soupravu, kytaru,… Menším dětem klidně oblíbenou hračku.

Pokud budeme fotit akty, boudoir, portrét, těhulkovské focení, snažte se sladit opálení, depilovat místa, která jsou viditelná, mít krásné vlasy, kvalitní make-up (na boudoir přijďte nenalíčená!), upravené obočí, mít dobře udělanou manikúru a pedikúru, máte-li citlivé oči vezměte si kapky do očí, pokud máte brýle a můžete čočky, vezměte raději ty. Zkontrolujte oděv – odstříhejte nitky a cedulky, hlavně spodním prádle. Oblečení by mělo být vyžehlené a čisté. Volte jednoduchost, nápaditost a hru s doplňky. Těhulky vezměte si něco, v čem můžete ukázat bříško, vyhrnout top, zakrýt ruce bolerkem, pokud jste nabraly více a necítíte se úplně ve své kůži,  ráda poradím. K dispozici mám i speciální dlouhé šaty na focení těhulek. Nezapomeňte na svého partnera: rifle, jednobarevnou košili s dlouhým rukávem, upnutá trička, nejlépe tmavá a s výstřihem do V, OHOLIT! Nebo naopak! Jak to máte ráda…

Na co dát pozor:

Pozor na tetování na dětských ručičkách, pokud není záměrem, odstraňte v klidu doma, špatně se retušuje. Pozor na oprýskaný lak na nehtech. Čím míň doplňků tím líp, hodinky pokud na nich nelpíte klidně nechte doma.

Děti nespolupracují, vztekají se?

Nemá cenu trápit se, jde se při focení v ateliéru přeobjednat (ze zaplacené zálohy propadá na nutné výdaje 300,-Kč) nebo si rovnou objednat focení v exteriéru, kde se děti budou cítit přirozeněji a kde se nám focení určitě podaří.

Miminka

Pokud chcete nafotit miminko, objednejte se co nejdříve (cca měsíc před plánovaným porodem). Budu si pro Vás rezervovat místo. Na focení vezměte přebalovací podložky, plenky, sobě náhradní oblečení, dětem i Vám jídlo, mlíčko a hlavně trpělivost. Focení může trvat i 4 hodiny, záleží na rozpoložení miminka. Veškeré dekorace na focení mám k dispozici. Je příjemnější, když na focení dorazí jen maminka a tatínek se sourozencem přijdou až ke konci focení, aby byli ušetřeni dlouhého čekání, tatínci nebyli nervózní a sourozenci nám nerušili miminko).

Dodržujte prosím čas na který jste objednáni – ani dříve, ani později. Vyhneme se stresu.

© www.webrocket.cz 2014 Up